Tabulka velikostí

Převodní tabulka velikostí prstenů

Nevíte si rady, jak správně změřit velikost prstenu? Níže jsme pro Vás připravili pohodlný návod, který tento problém vyřeší. Nejjistější metodou měření je použití měřících klenotnických kroužků. Pokud tuto možnost nemáte, postupujte proto dle instrukcí v návodu.

Pamatujte, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub, provázek, nebo měřítko proto příliš neutahujte. V případě, že jste si vybrali širší prsten (8 mm a více) zvolte raději o jedno číslo větší velikost, než byla naměřena.

Další nejjistější možností je změření průměru Vašeho staršího prstenu, o kterém víte že Vám dokonale sedí.

 

Tabulka velikosti

Informace k náramkovým hodinkám

Záruční informace: Na hodinky se poskytuje záruka 24 měsíců od data nákupu. Vztahuje se na případ jakékoli výrobní vady kde platí, že vadný díl bude bezplatně vyměněn, nebo opraven, pokud se na něm projeví vada materiálu nebo špatný technologický postup. Záruka se nevztahuje na škody způsobené pádem, nešetrným zacházením, úderem do hodinek či neodbornou opravou. Dále se záruka nevztahuje na běžné opotřebení, např. ušpinění řemínku či náramku, poškrábání pouzdra hodinek a spony řemínku, nebo náramku, rozbité sklíčko hodinek a poškození vzniklé vniknutím vody do vodotěsných hodinek úmyslně.


Jednotlivé stupně vodotěsnosti

  • 3 ATM (30 metrů) - Vodotěsnost pro náhodný styk s vodou, např. déšť. Při trvalejším kontaktu s vodou by mělo být těsnění kontrolováno každé dva roky.
  • 5 ATM (50 metrů) - Vodotěsnost pro všechny druhy vodních sportů s vyjimkou skoků do vody a potápění. Těsnění by mělo být kontrolováno každé dva roky.
  • 10 ATM (100 metrů) - Vodotěsnost pro všechny druhy sportů včetně potápění v malých hloubkách. Těsnění by mělo být kontrolováno každé dva roky.
  • 20 ATM (200 metrů - Vodotěsnost i pro potápění s kyslíkovým přístrojem. Těsnění by mělo být kontrolováno každé dva roky.


Není-li na víčku uveden stupeň vodotěsnosti, nejsou hodinky vodotěsné a nedoporučujeme je vystavovat kontaktu s vodou. Toto platí i v případě hodinek se zdobeným pouzdrem nebo koženým řemínkem.